Krem do twarzy z filtrem SPF50 to najwyższa  ochrona przeciwsłoneczna. W świadomej pielęgnacji przeciwstarzeniowej powinien stanowić główny rytuał  codziennej pielęgnacji i dobrze by było przez cały rok.  Ale jak znaleźć ten idealny krem z filtrem SPF50, którego konsystencja będzie idealna a składniki aktywne dopasowane do naszej skóry? Super wiadomość jest taka, że stworzyliśmy dla Ciebie idealny krem dopasowany do Twoich potrzeb.

Istotne informacje na temat SPF i co oznacza ten skrót?

 • Ochrona przed promieniowaniem UV:
  SPF (Sun Protection Factor) to wskaźnik, który pokazuje, jak dobrze produkt chroni skórę przed promieniowaniem UVB, które może powodować oparzenia słoneczne i przyczynia się do rozwoju raka skóry. Faktor 50 oznacza, że krem zabezpiecza skórę przed 98% promieniowania UVB. Pamiętaj jednak, że żaden produkt nie zapewnia 100% ochrony.
 • Skrót SPF oznacza wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej
  czas, jaki możemy przebywać na słońcu bez poparzeń, przez wysokość faktora SPF uzyskujemy informacje, jak długo możemy chronić naszą skórę. Przykładowo, jeśli zazwyczaj ulegasz poparzeniu po 40 minutach ekspozycji na słońce, to nakładając krem z filtrem SPF 30, uzyskujesz ochronę na 120 minut. Po tym czasie warto wykonać ponowną aplikację, by przedłużyć działanie.
 • Szerokospektralna ochrona
  Najlepsze kremy do twarzy z filtrem SPF 50 nie tylko chronią przed promieniowaniem UVB, ale również UVA, które przyczynia się do starzenia skóry i może także prowadzić do raka skóry. Produkty z oznaczeniem "szerokie spektrum" lub "broad spectrum" zapewniają taką ochronę.
 • Reaplikacja
  Pomimo stosowania kremu z wysokim filtrem, pamiętaj o regularnym jego nakładaniu – co dwie godziny, a także po pływaniu lub intensywnym poceniu się.
 • Stosowanie na co dzień
  Nawet jeśli nie planujesz spędzić dnia na słońcu, warto stosować krem z filtrem na co dzień. Promieniowanie UVA przenika przez chmury i szkło, dlatego nawet w domu jesteś narażony na jego działanie.

Pamiętaj, że stosowanie kremu do twarzy z filtrem SPF 50 to tylko jedna część ochrony przeciwsłonecznej. Noszenie odpowiednich ubrań, szukanie cienia i unikanie słońca w godzinach szczytowego nasłonecznienia to również ważne kroki w celu ochrony skóry.

Krem z filtrem SPF — wszystko, co warto o nim wiedzieć.

Promieniowanie słoneczne jest nam bardzo potrzebne ze względu na syntezę witaminy D w organizmie która ma  zbawienny wpływ na dobry nastrój i poziom energii. Jednocześnie niesie ze sobą wiele zagrożeń: w nadmiarze i bez odpowiedniej ochrony szkodzi.

Co oznacza skrót SPF?

Skrót SPF oznacza wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej. Mnożąc czas, jaki możemy przebywać na słońcu bez poparzeń, przez wysokość faktora SPF uzyskujemy informacje, jak długo możemy chronić naszą skórę. Przykładowo, jeśli zazwyczaj ulegasz poparzeniu po 40 minutach ekspozycji na słońce, to nakładając krem z filtrem SPF 30, uzyskujesz ochronę na 120 minut, czyli dwie godziny. Po tym czasie warto wykonać ponowną aplikację, by przedłużyć działanie filtra.

Czym różni się promieniowanie UVA i UVB?

Promieniowanie ultrafioletowe (UV) jest rodzajem promieniowania emitowanego przez słońce, które jest niewidoczne dla ludzkiego oka. Jest podzielone na trzy rodzaje: UVA, UVB i UVC.

 1. Promieniowanie UVA: Jest to najdłuższa fala promieniowania UV, która dociera do powierzchni ziemi. UVA stanowi około 95% całego promieniowania UV docierającego do powierzchni Ziemi. Promieniowanie to może przeniknąć głęboko do skóry, powodując starzenie się skóry i zmarszczki. Jest również związane z długotrwałymi uszkodzeniami skóry, takimi jak raki skóry.
 2. Promieniowanie UVB: Jest to krótsza fala promieniowania UV, które dociera do powierzchni ziemi. UVB stanowi około 5% całego promieniowania UV docierającego do powierzchni Ziemi. Promieniowanie to jest głównie odpowiedzialne za oparzenia słoneczne i czerwoność skóry. Jest również powiązane z większością przypadków raka skóry.

Pomadka ochronna do ust z filtrem SPF 30 ma wiele korzystnych właściwości i wskazań do użytku. Poniżej wymienię kilka z nich:

Właściwości:

 1. Ochrona przed słońcem: Filtr SPF 30 w pomadce ochronnej zapewnia ochronę przed promieniowaniem UVB, które może powodować oparzenia słoneczne i podrażnienia na wrażliwej skórze ust.
 2. Nawilżanie: nasza pomadka ochronna  zawiera składniki nawilżające, takie jak masło shea, naturalne woski: pszczele , myrici, carnauba, kandelila oraz oleje: z nasion ostropestu, macadamia i rycynowy. Zapewnia intensywną ochronę ust przed wysuszeniem, pęknięciami i promieniowaniem UV.

  Wskazania do użytku:

  Ekspozycja na słońce: Pomadka ochronna do ust z filtrem SPF 30 jest szczególnie polecana podczas długotrwałego przebywania na słońcu, na przykład na plaży, podczas wycieczek górskich czy innych aktywności na świeżym powietrzu.
  Skłonność do oparzeń słonecznych lub pęknięć na ustach: Osoby, które łatwo ulegają oparzeniom słonecznym, mają wrażliwą skórę lub skłonność do pęknięć i suchości na ustach, powinny regularnie stosować pomadkę ochronną do ust.
  Zima: Wysoki współczynnik SPF i nawilżające właściwości pomadki ochronnej mogą być bardzo przydatne również zimą, kiedy wiatr i niska temperatura mogą powodować suchość i pęknięcia na ustach.
  Codzienna ochrona: Nawet jeśli nie jesteś narażony na intensywne promieniowanie słoneczne, codzienne stosowanie pomadki ochronnej do ust może pomóc utrzymać usta zdrowymi i nawilżonymi.

   POLECAMY

   Produkt dodany do ulubionych