Kręcone włosy wymagają specjalnej pielęgnacji, aby zachować swoje piękno i zdrowie. Poskromienie kręconych włosów nie należy do najłatwiejszych. Mają one tendencję do przesuszania się, łamania oraz puszenia. Aby zachować piękno skrętu i zdrowe, lśniące włosy istotna jest odpowiednia pielęgnacja. 

Pielęgnacja włosów a ich porowatość

Porowatość włosów odgrywa istotną rolę w ich pielęgnacji, ponieważ wpływa na to, jak włosy absorbują i utrzymują wilgoć oraz jak reagują na różne produkty i zabiegi stylizacyjne.

Włosy kręcone najczęściej zaliczają się do włosów wysokoporowatych. Oznacza to, że są bardziej narażone na uszkodzenia i utratę wody. Dlatego chcąc jak najlepiej zadbać o włosy kręcone sięgaj po naturalne kosmetyki zawierające naturalne oleje i ekstrakty roślinne

Wybieraj delikatne szampony do włosów, o właściwościach odbudowujących i nawilżających. Ważne jest, aby nie zawierały SLS-ów czy alkoholu, ponieważ to może je dodatkowo przesuszać. 

Jak myć kręcone włosy?

Mycie kręconych włosów wymaga odpowiedniej techniki i produktów, aby utrzymać ich zdrowie i elastyczność.

Przed umyciem delikatnie rozczesz swoje włosy grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach lub palcami, aby usunąć wszelkie związane włosy i zapobiec splątaniom podczas mycia.

Wybierz szampon o delikatnej formule bez siarczanów, np. szampon odbudowujący Organic Hair Keratin. Nałóż niewielką ilość szamponu na dłonie, rozprowadź go równomiernie po skórze głowy, a następnie delikatnie masuj palcami, aby usunąć zanieczyszczenia. 

Po umyciu szamponem nałóż odżywkę na swoje włosy, która pomoże w ich nawilżeniu i wygładzeniu, np. odżywkę odbudowującą Organic Hair Keratin. Nałóż produkt na dłonie, a następnie równomiernie rozprowadź po włosach. Skup się na końcach, które często są najbardziej przesuszone. Możesz użyć grzebienia o szeroko rozstawionych zębach, aby równomiernie rozprowadzić odżywkę po całej długości włosów.

Spłucz odżywkę z włosów letnią wodą. Unikaj zbyt gorącej wody, ponieważ może ona prowadzić do nadmiernego wysuszenia włosów i skóry głowy.

Po spłukaniu delikatnie odciskaj nadmiar wody z włosów miękkim ręcznikiem. Unikaj pocierania włosów ręcznikiem, ponieważ może to powodować ich łamanie i plątanie się.

Wykonaj masaż skóry głowy

Masaż skóry głowy może mieć wiele korzystnych efektów dla zdrowia i kondycji włosów oraz skóry głowy.

Stymuluje krążenie krwi w skórze, co może zwiększyć dopływ składników odżywczych i tlenu do mieszka włosowego. Poprawione krążenie może pomóc w zdrowym wzroście włosów.

Stymulacja mieszków włosowych sprzyja zdrowemu wzrostowi włosów poprzez delikatne uciskanie i masowanie skóry głowy. 

Masaż skóry głowy może pomóc w zmniejszeniu łojotoku i łupieżu. Stymulacja skóry głowy pomaga również w regulacji produkcji sebum

Do wykonania masażu głowy możesz wykorzystać dedykowane akcesoria, np. szczotkę do mycia i masażu skóry głowy by Stara Mydlarnia.

Pamiętaj, że masaż skóry głowy powinien być wykonywany delikatnie i regularnie, aby osiągnąć pożądane efekty. Jeśli masz jakiekolwiek problemy skórne lub wątpliwości, skonsultuj się z dermatologiem lub specjalistą od pielęgnacji włosów.

Suszenie i stylizacja kręconych włosów

Naturalne loki najlepiej rozczesywać na mokro. Nie należy ich zbyt długo przetrzymywać zawiniętych 

w ręcznik. Włosom kręconym najlepiej pozwolić wyschnąć samoistnie. Natomiast jeśli zależy Ci, aby szybko wyschły użyj suszarki z zimnym nawiewem

Unikaj zabiegów stylizacyjnych „na gorąco”. Jeśli musisz użyć np. prostownicy pamiętaj o zabezpieczeniu włosów kosmetykami termoochronnymi, tego typu produkty pomogą zminimalizować uszkodzenia spowodowane wysoką temperaturą, chroniąc włosy przed przesuszeniem i łamaniem. Częste stosowanie prostownicy może prowadzić do uszkodzenia i utraty elastyczności kręconych włosów. Staraj się ograniczyć częstotliwość prostowania i daj włosom czas na regenerację. 

Niezależnie od tego, jakie metody i produkty do pielęgnacji włosów kręconych wybierzesz, pamiętaj, że Twoje loki są unikalne i piękne. Kochaj swoje włosy i ciesz się ich naturalnym urokiem!

POLECAMY

Produkt dodany do ulubionych