Naturalne produkty do pielęgnacji włosów zasadniczo różnią się od zwykłych kosmetyków.

Po pierwsze, nie zawierają agresywnych składników i silikonów. W składzie powinny znajdować się ekstrakty roślinne, oleje naturalne, składniki aktywne pochodzenia naturalnego. Częste stosowanie naturalnych szamponów pozwoli na pozbycie się toksyn, które zostały wchłonięte przez strukturę włosa, chociażby podczas innych zabiegów środkami chemicznymi. Naturalne kosmetyki są niezbędne dla osób, które mają wrażliwą skórę głowy oraz zniszczone włosy.

Uwaga: Niektóre preparaty naturalne np. do pielęgnacji ciała mogą powodować reakcje alergiczne. Jest to głównie (biała kosmetyka) spowodowane tym, że duża zawartość ekstraktów roślinnych to duża dawka alergenów. Polecamy zawsze robić próbę uczuleniową. Przy środkach do pielęgnacji włosów działania niepożądane występują raczej rzadko. Dzisiaj kosmetyki naturalne to część naszej filozofii na zdrowe i piękne życie...bo natura jest piękna!

Jak stosować?

- dobierz szampon do stanu skóry głowy,

- podczas mycia głowy nie zrażaj się niskim poziomem pienienia się szamponu - naturalne produkty nie zawierają chemicznych środków pieniących, zwiększających ilość piany podczas mycia,

- profesjonaliści określają stan mycia włosów po umyciu szamponem naturalnym jako "tępe", co oznacza, że są idealnie przygotowane do nałożenia odżywki.

- najlepszy efekt uzyskuje się używając szamponu i odżywki, ponieważ po umyciu włosów szamponem naturalnym łuska włosa jest maksymalnie otwarta, co powoduje, że włosy są szorstkie, tępe i gotowe do pełnej absorpcji czynników aktywnych, pielęgnacyjnych, odżywczych, nawilżających,itd.

- odżywkę dobierz do stanu kondycji włosów.

Polecamy serie do włosów:

Organic Hair,

Herabrium Hypoallergic,

Herabrium,

Eco Receptura Argan,

Eco Receptura Vitamin C.