Mydło glicerynowe oczyszcza, zmiękcza i nawilża suchą skórę, nie pozostawia uczucia ściągnięcia, łagodzi podrażnienia i może być stosowane do skóry wrażliwej.

Wszystko to się dzieje za sprawą zdolności przenikania gliceryny przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu wnika głęboko w przestrzenie międzykomórkowe skóry, zapewniając długotrwały i intensywny efekt nawilżenia i wygładzenia.

Gliceryna to naturalna, bezbarwna ciecz o słodkawym smaku, której głównym źródłem są tłuszcze pochodzenia roślinnego. Przed obróbką technologiczną przypomina tłusty w dotyku płyn o konsystencji syropu. Jego główną cechą jest higroskopijność, czyli  zdolność wiązania i zatrzymywania wody dzięki czemu intensywnie nawilża i koi skórę wysuszoną, zrogowaciałą i pozbawioną elastyczności.

Mydła glicerynowe produkowane przez Starą Mydlarnię to ręcznie wytwarzane naturalne produkty powstające zgodnie z  tradycyjnymi recepturami. Oprócz bazy glicerynowej składającej się z naturalnych komponentów znajdziemy w nich:

- olejki eteryczne i naturalne aromaty, którym zawdzięczają swój wyjątkowy zapach;
- dodatki nadające mydłu dodatkowe cechy, np. ekstrakty z roślin, drobinki peelingujące;
- bardzo dużą dawkę pasji i inspiracji naturą.

Wytwarzanie naszych mydeł to pieczołowicie obmyślony kilkuetapowy proces, dzięki niemu uzyskujemy najciekawsze wzory.
Na I etapie wykonujemy niewielkie mydlane elementy formach o wymyślanych przez nas kształtach, które następnie po zastygnięciu zatapia się w masie mydlanej tworząc całą kompozycję.