29050.jpg

Aktywny węgiel drzewny
z powodzeniem znajduje zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Jego charakterystyka oraz wpływ na skórę sprawiają, że jest uważany za surowiec służący wszechstronnej pielęgnacji urody.

Właściwości aktywnego węgla drzewnego realizują przede wszystkim skuteczny i bezpieczny proces oczyszczania skóry. Składnik ten znany jest nauce jako produkt wyjątkowo chłonny, absorbujący
z powierzchni skóry zanieczyszczenia i sebum. Węgiel drzewny działa normalizująco na skórę tłustą, mieszaną
i trądzikową
, regulując działanie porów oraz w widoczny sposób zmniejszając niedoskonałości cery. Delikatne, równomierne złuszczanie martwego naskórka sprawia, że skóra staje się lekko rozjaśniona, promienna i wolna od przebarwień.

 

 

 

Produkty kosmetyczne, zawierające aktywny węgiel drzewny, są często poszukiwane przez konsumentów, przywiązujących wagę
do pielęgnacji opartej na naturalnych
i skutecznych składnikach.

 

 

Aktywny węgiel drzewny zapewnia również ukojenie dla skóry wrażliwej, skłonnej
do podrażnień, ponieważ jego działanie oczyszczające jest zarazem skuteczne i łagodne, sprzyjając regulacji gospodarki wodnej cery.

28632.jpg


16751.jpg

 

Używanie wielu kosmetyków
do pielęgnacji wymagającej skóry bywa kłopotliwe i kosztowne, toteż marka Stara Mydlarnia udostępnia produkt, kompleksowo rozwiązujący problemy z cerą wielu konsumentów –
MYDŁO WĘGLOWE VEGE.

Jego formuła oparta jest na ręcznym wytwarzaniu z zastosowaniem wyłącznie naturalnych, wegańskich  składników . W procesie produkcji mydła węglowego marki Stara Mydlarnia zastosowano wysokiej jakości surowce w postaci:

  • aktywnego węgla drzewnego
  • oliwy z oliwek
  • olejów roślinnych (olej kokosowy, rycynowy, ze słodkich migdałów, słonecznikowy)
  • masła shea i masła kakaowego

 

 

 

Naturalna receptura mydła jest widoczna
w procesie jego dojrzewania – z czasem mydło ulega wysuszeniu i utwardzeniu bez utraty swoich właściwości.

29043.jpg

 

Wegańskie, naturalne mydło węglowe jest bezpieczne z uwagi na brak alergizujących substancji zapachowych, sztucznych utwardzaczy i środków konserwujących. Zrównoważona receptura sprawia, że skóra pielęgnowana mydłem węglowym jest dobrze oczyszczona i matowa bez nadmiaru sebum.

 

 

 

29002.jpg

 

Mydło węglowe jest bezzapachowe, zatem może być z powodzeniem używane przez kobiety i mężczyzn
Jego działanie oczyszczające, regulujące i rozjaśniające sprawia, że cera nabiera zdrowego, świeżego wyglądu. Mydło węglowe jest doskonałym kosmetykiem do pielęgnacji nie tylko skóry twarzy i ciała, ale także włosów. Zanieczyszczenia i sebum, obciążające włosy, zostają wchłonięte przez cząsteczki mydła, pozostawiając włosy świeżymi oraz czystymi. Stosowanie mydła węglowego w zdrowy, bezpieczny i kompleksowy sposób przygotowuje skórę oraz włosy do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.