Aktywny węgiel drzewny z powodzeniem znajduje zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Jego charakterystyka oraz wpływ na skórę sprawiają, że jest uważany za surowiec służący wszechstronnej pielęgnacji urody.

Właściwości aktywnego węgla drzewnego realizują przede wszystkim skuteczny i bezpieczny proces oczyszczania skóry. Składnik ten znany jest nauce jako produkt wyjątkowo chłonny, absorbujący z powierzchni skóry zanieczyszczenia i sebum. Węgiel drzewny działa normalizująco na skórę tłustą, mieszaną i trądzikową, regulując działanie porów oraz
w widoczny sposób zmniejszając niedoskonałości cery. Delikatne, równomierne złuszczanie martwego naskórka sprawia, że skóra staje się lekko rozjaśniona, promienna i wolna od przebarwień. Aktywny węgiel drzewny zapewnia ukojenie także dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień, ponieważ jego działanie oczyszczające jest zarazem skuteczne i łagodne, sprzyjając regulacji gospodarki wodnej cery.

Produkty kosmetyczne, zawierające aktywny węgiel drzewny, są często poszukiwane przez konsumentów, przywiązujących wagę do pielęgnacji opartej na naturalnych i skutecznych składnikach. Skóra tłusta lub mieszana, z niedoskonałościami, przebarwieniami lub podrażniona to problemy, z którymi borykają się i kobiety i mężczyźni. 

Używanie wielu kosmetyków do pielęgnacji wymagającej skóry bywa kłopotliwe i kosztowne, toteż marka Stara Mydlarnia udostępnia produkt, kompleksowo rozwiązujący problemy z cerą wielu konsumentów – mydło węglowe vege.

Jego formuła oparta jest na ręcznym wytwarzaniu z zastosowaniem wyłącznie naturalnych, wegańskich składników bez sztucznych substancji barwiących lub konserwujących. W procesie produkcji mydła węglowego marki Stara Mydlarnia zastosowano wysokiej jakości surowce w postaci aktywnego węgla drzewnego, oliwy z oliwek, olejów roślinnych (olej kokosowy, rycynowy, ze słownik migdałów, słonecznikowy), masła shea i masła kakaowego. Naturalna receptura mydła jest widoczna w procesie jego dojrzewania – z czasem mydło ulega wysuszeniu i utwardzeniu bez utraty swoich właściwości.

Wegańskie, naturalne mydło węglowe jest bezpieczne z uwagi na brak alergizujących substancji zapachowych, sztucznych utwardzaczy i środków konserwujących. Zrównoważona receptura sprawia, że skóra pielęgnowana mydłem węglowym jest dobrze oczyszczona i matowa bez nadmiaru sebum.

Mydło węglowe jest bezzapachowe, zatem może być z powodzeniem używane przez kobiety i mężczyzn. Produkt polecany jest szczególnie do pielęgnacji skóry zanieczyszczonej, z przebarwieniami i niedoskonałości, wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Jego działanie oczyszczające, regulujące i rozjaśniające sprawia, że cera nabiera zdrowego, świeżego wyglądu.  Dzięki swojej formule mydło węglowe jest doskonałym kosmetykiem do pielęgnacji nie tylko skóry twarzy i ciała, ale także włosów. Zanieczyszczenia i sebum, obciążające włosy, zostają wchłonięte przez cząsteczki mydła, pozostawiając włosy świeżymi oraz czystymi.  Stosowanie mydła węglowego w zdrowy, bezpieczny i kompleksowy sposób przygotowuje skórę oraz włosy do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Aktywny węgiel drzewny – sprzymierzeniec pięknej skóry